ΤΕΤΑΡΤΗ 7/11 22:30
at RIVER CAMP
MOCA - Adrania F.C. 1-6

Σύντομα και περιεχτικά..
Ομαδικότητα: Μέτρια συνοχή στο πρώτο ημίχρονο ,πολύ καλύτερη στο 2ο, με συνδυασμούς και αποτελεσματικότητα.
Αμυντική διάταξη ομάδας: Αρκετά καλή, με κενά από την στιγμή που ξεφύγαμε στο σκορ αλλά και στο πρώτο ημίχρονο... Παρόλα αυτά τα λάθη τα διόρθωναν οι υπόλοιποι συμπαίκτες.
Κέντρο - Επίθεση: Άστοχοι στο πρώτο μέρος,ιδιαίτερα αποτελεσματικοί στο 2ο. Στο τέλος ο αρχηγός το ξέσκισε το θέμα αλλά μας άξιζε και ένα 10πτο χαλάρωσης..
Συνολική εκτίμηση: Η ομάδα κρατά ρυθμό και συνοχή.. Η 1η ήττα ελπίζω να έρθει νωρίς αλλιώς καλύτερα να μην έρθει καθόλου.
Θυμίζω ότι τα play off είναι μονά knock out...

Σχόλιο παιχνιδιού:

Το παιχνίδι κύλησε όπως τα περισσότερα φέτος. Η ομάδα κυριάρχησε στο γήπεδο και δεν άφησε στιγμή τους αντιπάλους να πιστέψουν ότι μπορούν να χτυπήσουν το παιχνίδι. Αν και λίγο ανοργάνωτη στο 1ο ημίχρονο (0-0), έχασε αρκετές κλασικές ευκαιρίες απέναντι σε ένα πολύ καλό τερματοφύλακα. Κινδυνέψαμε βέβαια 2-3 φορές σοβαρά να βρεθούμε πίσω στο σκόρ.
Στο 2ο ημίχρονο είχαμε ρυθμό και μυαλό τουλάχιστον για 15', τα οποία ήταν ικανά για να μας δώσουν ένα προβάδισμα 4-0 με Χατ τρικ από το VEROU (το ένα καλύτερο απο το άλλο), ένα ακόμα ωραίο γκόλ από το KOPSI που διανύει περίοδο αγωνιστικής ανόδου (αν και τρόμαξε το γήπεδο 5' πριν το τέλος σε ένα απότομο τράνταγμα στο γόνατο - που λογικά δεν ήταν τελικά κάτι το σοβαρό). Από ένα γκολ ακόμα είχαν ο MARIO (πολύ άτυχος στο 1ο ημ.), και ο PALLIS που το τελευταίο 10' έβγαλε το άχτι του παίζοντας σέντερ φορ, και έβαλε το παρθενικό του γκολ για φέτος μπαίνοντας σχεδόν μέσα στο τέρμα με την μπάλα..!
TAKIS, EPA σταθερό δίδυμο εγγύηση στο κέντρο με ατελείωτα πνευμόνια.
DREDD σταθερός και ουσιαστικός στο παιχνίδι του. Χωρίς λάθη.
VLAXOS μας απέδειξε ότι φέτος η ομάδα έχει τρομερό βάθος στη θέση του τερματοφύλακα.
RIVER έπαιξε μια χαρά σε μία όχι τόσο συνηθισμένη θέση για αυτόν, με λάθη αλλά και καλές ενέργειες...
BELE έτρεχε από δώ από κεί, το ευχαριστήθηκε το παιχνίδι δίχως να βάλει το γκόλ που τόσο ήθελε..
Συγχαρητήρια... επόμενο παιχνίδι Τρίτη 13/11 στις 21:30 με ΑΡΓΟΠΟΡΙΑ...
Ακολουθούν (ελπίζω!) comment από τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας..