All material in text and media as photos and videos included in this blog, belong to Adrania F.C. a. Από το Blogger.

Your comment...

Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2006

Άλλο ένα παιχνίδι της ομάδας που χάθηκε μέσα από τα χέρια της και από την έλλειψη δυνάμεων
Η ομάδα κατέβηκε με την συνήθη σύνθεση

VEROU, MARIO, RIVER, KOPSI, και την έκτατη προσθήκη του RAZOR στο τέρμα ο οποίος εντυπωσίασε με τις επεμβάσεις του.

Το σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα, αφού χάθηκαν πολλές ευκαιρίες και την ομάδα δεν την ήθελε η μπάλα το συγκεκριμένο βράδυ..

Το παιχνίδι το ξεκινήσαμε νωθρά.. τρώγοντας 2 ηλίθια γκολ σε 3 λεπτά από χαλαρότητα. Παρόλα αυτά το κλίμα δεν χάλασε βάλαμε την μπάλα κάτω και με ωραίο ομαδικό συνδυασμό μειώσαμε γρήγορα σε 1-2 με τον KOPSI, πολύ σύντομα έγινε και το 2-2 από ωραίο ψύχραιμο σουτ του RIVER, που πήρε την μπάλα μετά από κλέψιμο της άμυνας και έφυγε στον αιφνιδιασμό. Το παιχνίδι το ελέγχαμε όμως αρχίσαμε να χάνουμε τις ευκαιρίες την μία μετά την άλλη.. Η μπαλα τιμωρεί.. και αυτή την φορά.. βιτσιόζικα μας ταλαιπώρησε τα νευρά..

Το σκορ ξέφυγε στο 2ο ημίχρονο όπου το 3-2 έγινε 5-2 μέσα σε λίγα λεπτά.. από ολιγωρία στην άμυνα..

Μάταια ο RAZOR προσπαθούσε.. με χεριά και με πόδια.. να περισώσει την κατάσταση.. Κάπου εκεί έγινε το 5-3 ύστερα από πέναλτι που κέρδισε με υπερπροσπάθεια ο KOPSI, από χέρι που έκανε αμυνόμενος. Το εκτέλεσε πετυχημένα ο ίδιος. Το παιχνίδι ήταν γρήγορο με πολλές εναλλαγές της μπάλας και φάσεις εκάτερον.. όμως η μπάλα δεν έμπαινε στα δίχτυα με τίποτα σήμερα..

Έτσι μετά από κούραση ήρθε το 6-3 και το 7-3 αφού φτάσαμε η μπάλα να φεύγει μέσα από τα χέρια μας. Το παιχνίδι έληξε αφήνοντας μια πικρή γεύση απογοήτευσης αφού μπορούσαμε πολύ καλυτερα.. Την επόμενη φορά..

Ο RAZOR έκανε πραγματικά συγκινητική προσπάθεια και ήταν πολύ καλός.

Τα γκολ δεν ήταν ευθηνή του τα περισσότερα..

Ο KOPSI, πέτυχε ένα φανταστικό γκολ.. έτρεξε , φώναξε, έσωσε 2-3 φορές τη μπάλα στην γραμμή του τέρματος.. μέχρι που τα έφτυσε, έκατσε τέρμα και έβαλε σχεδόν αυτογκόλ.. Πάντως έδωσε όλες του τις δυνάμεις.. Καλή συνολικά απόδοση.

ΟVEROU, χωρίς να είναι κακός έδειξε πως περνά εβδομάδα ντεφορμέ.. αφού κανένα σουτ δεν του πάει.. (φήμες λένε πως παραπαίζει πολλές φορές την εβδομάδα και έχει αρχίσει και τα φτύνει) άντε Χριστακο.. περιμενουμε να μας καταπλήξεις και πάλι..

Ο, MARIO, ήταν θεαματικός.. όπως πάντα χωρίς όμως την τελική προσπάθεια να του βγαίνει πετυχημένα.. ήταν και αυτός κουρασμένος όπως όλοι μας λίγο πολύ.

Ο, RIVER, τέλος, έβαλε ένα πολύ ωραίο γκολ, προσπάθησε αλλά το τελευταίο καιρό.. άρχισε επιτέλους να δουλεύει και λίγο.. οπότε μας άρχετε λίγο χωρίς δυνάμεις.. Περιμένουμε το περσινό καλό του εαυτό..

Άντε να μας δω next week..

Υ.Γ. Από το επόμενο παιχνίδι επιστρέφει και o SPYROS στο τέρμα. Λες να επανέλθουμε στις νίκες ??? Ηδωμεν…