All material in text and media as photos and videos included in this blog, belong to Adrania F.C. a. Από το Blogger.

: your name

: your email

Your comment...

Τρίτη 19 Δεκεμβρίου 2006

Μετά από καιρό η ομάδα επέστρεψε στις νίκες. Απέναντι στην ουραγό του πρωταθλήματος προβληματίστηκε μόνο για ένα ημίχρονο. Το 4-1 ήρθε λίγο πιο δύσκολα από ότι φαίνετε αλλά τελικά η επικράτηση ήταν δίκαιη.

Η ομάδα ξεκίνησε καλά με καλή κυκλοφορία που την διατήρησε σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Οι αντίπαλοι δεν ήταν τόσο γρήγοροι και αυτό βοήθησε, χωρίς να σημαίνει πως δεν κάναμε την ανάλογη προσπάθεια για να τα καταφέρουμε. Αναλυτικότερα..

Το παιχνίδι ξεκίνησε με καλό τέμπο και καλό κλίμα.

Αρκετές ευκαιρίες χάθηκαν από μέρους μας μέχρι να ανοίξει το σκορ ο VEROU με δυνατό σουτ από τη δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής. Ήταν κινητικός σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, με καλές θέσεις, πάσες και δύναμη στο παιχνίδι του.

Ένα λεπτό πριν το τέλος του ημιχρόνου πάνω σε μία αλλαγή παιχτών, έμεινε κενό στην άμυνα με αποτέλεσμα να δώσουμε ένα φουλ στο ύψος της μεγάλης περιοχής. Τo άτσαλα τοποθετημένο τοίχος άφησε την μπάλα να καταλήξει στα δίχτυα του HADJI, που για άλλο ένα παιχνίδι απέδωσε καλά, σταθερός, χωρίς την πολύ μεγάλη απόκρουση (άλλωστε δεν έκαναν και πολλές ευκαιρίες οι αντίπαλοι), χωρίς λάθη και με ηρεμία.

Στο 2ο ημίχρονο μπήκαμε πάλι δυνατά όμως το γκολ δεν ερχόταν..

Το γόρδιο δεσμό έλυσε ο MAKIS με ένα (δεν ξέρω πώς να το χαρακτηρίσω σουτ???) που κρέμασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Δεν νομίζω να το ήθελε αλλά παντός ήταν θεαματικότατο…

Θεαματικό ήταν και το 3-1 από μια προσωπική ενέργεια του KOPSI, που μετά από κλέψιμο στο κέντρο του γηπέδου, απέφυγε δύο αντιπάλους και με δυνατό σουτ αρκετά έξω από την μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Τέλος το 4-1 το πέτυχε ο MANOS πού είναι και το πρώτο του με τα χρώματα της ομάδος, λίγο πριν την λήξη του παιχνιδιού όταν μπήκε στη θέση του VEROU στην επίθεση.

Ο FROSSI ήταν πολύ καλός στα καθήκοντα του και χωρίς λάθη.

Το ίδιο και ο TAKIS που όποτε παίζει βοηθά πάρα πολύ στην καλή και σωστή κυκλοφορία της μπάλας.

Ο DREDD ήταν ο συνήθης βράχος στην άμυνα, όπως και ο PALLIS με τον RAZOR. Μοναδική παρατήρηση: από κάνα δύο φορές ο καθένας τους έβαλαν σε κίνδυνο την άμυνα όταν δεν λειτούργησαν απλά και κράτησαν την μπάλα παραπάνω από όσο έπρεπε με αποτέλεσμα να την χάσουν και να τρέχουμε να προλάβουμε.. Αυτό δεν σημαίνει πως δεν απέδωσαν καλά. Αντιθέτως!!

Όμως τέτοια λάθη σε άλλες περιπτώσεις θα μπορούσαν να αποβούν μοιραία.