All material in text and media as photos and videos included in this blog, belong to Adrania F.C. a. Από το Blogger.

: your email

Your comment...

Παρασκευή 16 Μαρτίου 2007

Τελικά οι παροιμίες είναι σοφές..

Η «εκδίκηση» είναι ένα πιάτο που τρώγετε κρύο.. Μπορεί στην περίπτωση μας το αντίπαλο «σωματείο» να είναι φιλικό και να έχουμε καλές σχέσεις όμως η ήττα και ο αποκλεισμός μας στα Play off μας κόστισε.. από τους ORANIE.

Έτσι τώρα που μας δόθηκε η ευκαιρία δώσαμε μια απάντηση, πρώτα στους εαυτούς μας, γιατί το τι είμαστε ικανοί..

Πιάνοντας την καλύτερη μας απόδοση για την σαιζόν.. γυρίσαμε ένα παιχνίδι που λίγο πριν το ημίχρονο χάναμε 0-2. Εκεί πριν τη λήξη του ημιχρόνου από ένα κόρνερ του TAKH οι ORANIE πέτυχαν ένα εκπληκτικό αυτογκόλ με καρφωτή κεφαλιά!! Είχαν προηγηθεί πάρα πολλές χαμένες ευκαιρίες από μέρους μας σε όλο το ημίχρονο ενώ τα δύο γκολ των αντιπάλων ήταν και λίγο τυχερά - ειδικά το 2ο.

ΤΟ 2ο ημίχρονο όμως μας άνηκε ολοκληρωτικά. Με άμυνα γρανίτη, και καταπληκτική αλλυλοκάλυψη, μέχρι και ο RIVER έπαιξε το καλύτερο παιχνίδι του αμυντικά, ταχύτητα, δεν δώσαμε την ευκαιρία στους αντιπάλους ότι θα μπορούσαν έστω και από τύχη να πάρουν το ροζ φύλλο του αγώνα..

ΤΟ 2-2 έγινε από το ΜΑΡΙΟ μετά από ένα καταπληκτικό ένα-δύο με τον KOPSI.. Γενικά υπήρξαμε όλοι πολύ ομαδικοί, συγκεντρωμένοι, και αποτελεσματικοί – τουλάχιστον αμυντικά.. Το 3-2 ήρθε από τον ΤΑΚΗ με ένα γκολ όνειρο από το κέντρο στο γάμα τις εστίας.. από ένα πολύ δύσκολο και υπό πίεση σουτ..

Χάθηκαν κι άλλες ευκαιρίες.. από τον ΜΙΜΗ μία στο τέλος που δεν χάνετε..

ΤΟ 4-2 έγινε πάλι από τον ΜΑΡΙΟ, που διανύει περίοδο φόρμας.. Έγιναν και άλλες πολύ εντυπωσιακές φάσεις.. Δεν σταματήσαμε να πιέζουμε, και με επιθετική άμυνα κερδίζαμε την μπάλα και βγαίναμε στον αιφνιδιασμό..

Κάπως έτσι έγινε και το 5-2 από τον KOPSI, που πέρασε και το τέρμα και μπήκε με την μπάλα στα δίχτυα..

Πάρα πολύ καλό και το ΤΕΡΜΑ, που βρήκαμε στο γήπεδο, ο κ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, θετικός και πολύ ορεξάτος στο να ξαναπαίξει μαζί μας αν δεν έχουμε τέρμα..